powered by Agones.gr - Stoixima

Κυριακή 11 Μαρτίου 2012

2-2 στο 92'

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα για την ομάδα μας, μετά την εύκολη επικράτηση επί της ΑΕΧ την προηγούμενη αγωνιστική.
Σήμερα το απόγευμα φιλοξενήσαμε την ομάδα της Καλαμωτής με το τελικό αποτέλεσμα να γράφει 2-2 και να προσφέρει ικανοποίηση αλλά ταυτόχρονα και την αίσθηση πως η ομάδα μας, μπορούσε να πάρει περισσότερα από αυτό το παιχνίδι.
Ο Πύργος μπήκε μπροστά στο σκορ νωρίς, με τον Κυριάκο Μπριλή να εκτελεί και τον Χ.Δάνδουλα να δημιουργεί.
Η ισοφάριση της αντιπάλου ομάδας ήρθε ανέλπιστα στα τελειώματα του πρώτου ημιχρόνου.
Στο 2ο ημίχρονο θα μπορούσαμε να βγούμε ξανά μπροστά στο σκορ αλλά το πλασέ του Χ.Δάνδουλα έφυγε ελάχιστα άουτ.
Θρίλερ τα τελευταία λεπτά με τους φιλοξενούμενους μας, να πετυχαίνουν γκολ και να πλησιάζουν απελπιστικά - για εμάς - κοντά στη νίκη, με τον διαιτητή του αγώνα να υψώνει το χέρι αναγγέλλοντας τρία λεπτά επιπλέον χρόνου στα μισά του οποίου και μετά από σέντρα σε στημένη μπάλα, ο Χρήστος Δάνδουλας , κάρφωσε με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα και απέδωσε δικαιοσύνη στο τελικό αποτέλεσμα και τον έναν βαθμό στην ομάδα του.

Στιβαρή και πειθαρχημένη η εμφάνιση της ομάδας μας με  θετικότατη παρουσία αγωνιστικά, όλων των ποδοσφαιριστών μας.
Πολύ καλή εικόνα και από την ομάδα της Καλαμωτής στην οποία ευχόμαστε καλή επιτυχία στον τελικό του Κυπέλλου.

Την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζουμε εκτός έδρας την ομάδα της Δάφνης.