powered by Agones.gr - Stoixima

Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2015

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΥΡΓΟΣ - ΕΝΩΣΗ ΘΥΕΛΛΑΣ ΔΑΦΝΗΣ 2-0

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη σημείωσε η ομάδα παίδων του Πύργου απέναντι στην ομάδα τις Θύελλας -Δάφνης με 2 -0 παίζοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και αφού δημιούργησαν αρκετές φάσεις για γκολ με σημαντικότερες τα 2 δοκάρια το πρώτο μετά από δυνατό σουτ του Θανάση Παντελακη και το δεύτερο μετά από λάθος απόκρουση αμυντικού η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί στο 30 όταν μετά από πολύ ωραία μπαλιά του Αλεξόπουλου ο Γιωργος Παντελακης με πλασέ άνοιξε το σκορ.Μετά από 5 λεπτά και μετά από κούρσα 50 μέτρων ο Παντελακης Θανάσης αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του με σουτ μέσα από τι μεγάλη περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2-0.Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίσαμε είχαμε κατοχή μπάλας δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες και είχαμε ακόμα ένα δοκάρι μετά από προβολή του Αραπαι. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά.