powered by Agones.gr - Stoixima

Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2013

ΠΥΡΓΟΣ - ΛΑΙΛΑΠΑΣ 2-1

Στους 8 του Κυπέλλου η ομάδα μας
Πιο εύκολα από ότι δείχνει το ''κλειστό''  2-1 κατάφερε και πήρε την πρόκριση η ομάδα μας αφού ναι μεν οι φιλοξενούμενοι μας, είχαν την κατοχή , κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ουσιαστικά δεν απειλήθηκε η εστία μας σε κανένα σημείο του αγώνα, αν εξαιρεθούν τα μακρινά σουτ.
Σε 2ο παιχνίδι στη σειρά δεν παραβιάζεται η εστία μας, παρά μόνο με πέναλτι !

Πολύ καλύτερη η εικόνα μας στο 2ο ημίχρονο, εκεί όπου είχαμε ένα γκολ του Παντελάκη το οποίο κακώς δεν μέτρησε και επίσης κι άλλες ευκαιρίες, επιπλέον των δύο γκολ που πετύχαμε με τον Σαμιώτη (πέναλτι) και Μ.Κοττατή.

Μετά και τα σημερινά ματς Κυπέλλου, οι ομάδες που πέρασαν στους 8 είναι οι , Ηρακλής, Ελάτα, Ατρόμητος, Μικρασιατική, Πύργος.
Χωρίς να αγωνιστούν έχουν προκριθεί οι, Κανάρης, Ποσειδώνας, ενώ απομένει το Όμηρος-Δάφνη που έχει αναβληθεί.

*Το πρώτο του γκολ με τα χρώματα της Μικτής Παίδων Χίου σημείωσε σήμερα ο Σ.Μπρής (πέναλτι)